Damla Eren

Her küçük yaşta annesini kaybeden çocuk gibi erken başladım hayatı sorgulamaya..Travmalarla birlikte içe kapanık, utangaç ve en önemlisi de kendisini değersiz hisseden biri haline gelmenin ilk adımları atılıyordu.

17 yaşımda hayatımın en büyük ikinci darbesiyle hayatımın amacını keşfetmiş olmalıyım ki kocaman başlıklarla yazmıştım “MUTLU OLMAK” diye, en çok istediğimiz şeyle ilgili power point hazırlama ödevimi. Amaç belliydi ama ona nasıl ulaşacağım konusu tam olarak netleşmemişti kafamda. Etraftan duyduğum kadarıyla öncelikle okulda başarılı olmalıydım, iyi bir mesleğim olmalıydı. İşim, ailem, evim, arabam vs vs… Derken hukuk fakültesinde buldum kendimi. Adaleti sağlamanın bir parçası olma fikri ne kadar hoşuma gittiyse gerçek hayattaki adaletsizlikler bir o kadar hayal kırıklığına uğrattı.

4 yıl özel bir şirkette ihracat sorumlusu olarak çalıştım. İstediğimin bu da olmadığını anlamamla evlenip Norveç’e yerleşmem aynı zamana denk geldi. Bu arada kendimle savaşım devam etti. Barışamadım kendimle bir türlü. Pek çok şey denedim olmadı. Yaş 31 iken, artık tam da ümidi kesmişken en dip noktada buldum kendimi. Yeni doğmuş bebeğimle depresyonun en dibinde buldum kendimi. Dışarıdan her şey mükemmel görünürken içim kapkaranlıktı. Kendimi rahat bırakmamın zamanı gelmişti ama nasıl? 5 ay boyunca nasıl sorusunu hiç cevaplayamadım, sadece bir mucize için çabaladım.

Ve 10 Ocak 2015’te mucize gerçekleşti. Değerli öğretmenim Mats Uldal ve TFT ile tanıştım.Önce depresyondan, sonra yıllarca kurtulamayacağımı sandığım ilaçlardan ve en önemlisi  kendimle kavga etmekten kurtuldum.  Terapi sonrası hayatımdaki hiç bir şey değişmemiş olmasına rağmen benim hislerim ve bakış açım öyle bir değişmişti ki bir saniye bile düşünmeden karar verdim, TFT eğitimi alıp bunu hayatım boyunca yayabileceğim kadar yaymaya.

Mayıs 2015’te Norveç’te uluslararası TFT okulu kurucusu ve Avrupanın en deneyimli TFT terapisti olan Mats Uldal’dan eğitim almaya başladım. 6 aylık eğitim boyunca Mats Uldal’ın geliştirmiş olduğu gelişmiş soru sorma teknikleriyle TFT’yi (NTT- Neuro tapping techniques) uygulamalı olarak öğrendim ve kasım 2015’ten beri MUIS sertifikalı düşünce alanı terapisti olarak çalışmaktayım.

Mutlu olmak için çevrenin bize olması gereken diye dayattığı şeylerden çok daha fazlası varmış anladım. Her saniye müteşekkir olmamız için o kadar çok neden var ki.. İşte bunlardan biri de bu satırları okuyan ve benimle benzer deneyimleri/duyguları yaşayan veya farklı şekillerde negatif duygularından dolayı problem yaşayan insanlara yardımcı olabilme imkanı..

Aldığım eğitimler:
*Düşünce alanı terapisi eğitimi
*Reiki I ve II uygulayıcı eğitimi
*Dowsing

Katıldığım workshoplar:
*5th dimensional quantum group healing- Zarathustra Esfandiary
*The quest for happiness- Balakhilya das